Bitcoin nedir diye baktığınızda, bunun dijital bir para birimi olduğunu ve maddesel ya da fiziksel bir karşılığının olmadığını görebilirsiniz. Özgür bir sanal para olan Bitcoin herhangi bir merkeze bağlı olmadan ücretsiz bir program kullanılarak üretilir. TL, Euro ve USD gibi çeşitli para birimlerine dönüştürülebilen Bitcoin için zaman ve mekan sınırlaması yoktur. Böylece alış satış işlemleri daha hızlı şekilde gerçekleştirilir. Aynı zamanda ücret ve komisyon uygulanmayan bu para biriminde basılı parada olan masraf ve giderler yoktur, bununla dünyanın dört bir yanında işlem yapılabilir.

Transferi çok hızlı ve kolay olan Bitcoin, insanlar tarafından yoğun ilgi görmektedir. EFT, havale ya da kredi kartına kıyasla çok sayıda avantajı bulunan bu sistemde koşullar insanların taleplerine göre şekillenir. Yani Bitcoin fiyat seviyeleri belirlenirken, piyasadaki arz ve talep göz önünde bulundurulur.

Bitcoin Fiyatlarını Etkileyen Durumlar

Bitcoin fiyat grafiği içerisinde yaşanan dalgalanmalar ile ilgili genel kabul gören bir endeksleme mevcut değildir. Belirleyici sonuçlara ulaşabilmek adına bazı değişkenler dikkate alınır. Bunlar arasında kötü haberler, algı değeri, değer metodu, küçük opsiyon değeri, enflasyon, güvenlik, mt gox ve vergi belirsizlikleri yer alır.

Piyasada ortaya çıkan kötü ve olumsuz haberler, Biitcoin kullanıcıları üzerinde etkiye sahiptir. Aynı zamanda Bitcoinin algı değeri de fiyatlarda dalgalanmaya sebep olur. Bu dalgalanmanın önemli nedenlerinden biri, bu para biriminin geleneksel para karşısında değer algılanmasıdır. Özellikleri itibariyle altına benzetilen Bitcoin, mutlaka doğru şekilde üretilip yönetilmelidir.

Bitcoin fiyatlarındaki değişmeler geleneksel para birimlerindeki değişmelere yol açan durumlar ile benzerlik gösterir. Kısa vadede bu değişmelerin büyük kısmı ağların varlıklarını korumak, benimsenmenin giderek artması ve güvenilir bir değer deposu sağlama yeteneği ile ilişkilendirilir.

Bitcoin Nasıl Alınır?

Yatırım aracı olarak da kullanılan Bitcoin, fiyatı düştüğünde alınıp yükseldiğinde satılır. İşlem yapılan borsanın 7 gün 24 saat boyunca açık olması, al-sat işlemlerinin daha pratik olmasını sağlar. Bu işlemleri gerçekleştirebilmek için Bitcoin borsasına üye olunur ve cüzdan hesabı oluşturulur. Yeni başlayan yatırımcılara Bitcoin alış-satış işlemleri pek önerilmemekte olup, öncelikle piyasasının iyice anlaşılması ve kripto paraların öğrenilmesi tavsiye edilir. Bu amaçla Bitcoin nasıl alınır diye araştırma yaptığınızda internet üzerinde pek çok yararlı içerik görebilirsiniz. Bunları en yararlı şekilde değerlendirebilmek için Bitcoin yorum ve önerileri dikkate alabilirsiniz. Özellikle bitlo.com internet sitesi Bitcoin ile ilgili merak ettiğiniz tüm sorulara yanıt bulabileceğiniz en doğu adres olacaktır. Uzun yıllardır kaliteli hizmet sunan Bitlo, güvenle Bitcoin alabileceğiniz bir platformdur. Kolay al-sat işlemleri gerçekleştirebilir, Bitlo ile istediğiniz yatırımı yapabilirsiniz.

Bu yazıyı beğendiniz mi ?

Yeni yazıları ilk siz okumak için abone olun!

Dilediğiniz zaman abonelikten ayrılabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here