Home Lojistik Depo ve Sevkiyat Sorumlusu Ne Yapar ?

Depo ve Sevkiyat Sorumlusu Ne Yapar ?

Depo ve Sevkiyat Sorumlusu Kimdir ?

Depo ve sevkiyat sorumlusu, ürün depolama veya sevkiyat yapan firmalarda görev yapan, depoların genel düzeni ve işleyişinden sorumlu olan kişilerdir.

Kimler Depo ve Sevkiyat Sorumlusu Olabilir ?

Depo ve Sevkiyat sorumlusu olmak için genel bir şart yoktur ancak genelde depolama ve lojistik konularında bilgili kişiler tercih edilir. Depo ve Sevkiyat Sorumlularının ekip yönetimi ve insan ilişkileri konularında tecrübeli olmaları beklenir.

Depo ve Sevkiyat Sorumlusu Ne Yapar ?

Depo ve Sevkiyat sorumlusu, firmanın stok, depolama, lojistik ve sevkiyat süreçlerinin depo süreçlerinden sorumludur. Deponun genel işleyiş ve düzenini sağlamak, depolama ve stok kontrol faaliyetlerini planlanmak, deponun diğer departmanlarla olan koordinasyonunu sağlamak, sevkiyat planına göre araç organizasyonu yapmak başlıca yaptığı işlerden bazılarıdır.

Depo ve Sevkiyat Sorumlusu Ne Kadar Maaş Alır ?

Depo ve Sevkiyat Sorumlusu maaşı, Çalışılan firmaya göre farklılık göstermekle beraber 2019 yılı için ortalama 2100-2500 TL arası maaş alabilir. Bu miktarın artması kişinin tecrübe ve yetkinliğine bağlıdır.

Çalışılan firma ve sektöre göre değişiklik gösterebilen bu maaşlar tahmini olup kesinlik içermemektedir.

Depo ve sevkiyat sorumlusu olarak iş bulma siteleri aracılığı ile iş arayabilirsiniz.

Depo ve Sevkiyat Sorumlusu İş İmkanları

Depo ve Sevkiyat Sorumlusu iş imkanları fazla olan bir meslektir. Günümüzde lojistik ve uzaktan ticaretin gelişmesi ile beraber depo faaliyetleri önem kazanmıştır. Kendisini depo ve lojistik yönetimine yatkın bulanların depo ve sevkiyat sorumlusu iş ilanlarına bakması faydalıdır.

Özellikle İstanbul, Kocaeli, Bursa, İzmir gibi sanayi imkanları fazla olan bölgelerde depo sorumlusu veya sevkiyat sorumlusu olarak iş bulmak mümkündür.

  • Lojistik Uzmanı Ne Yapar ?

    Lojistik Uzmanı Ne Yapar ? Lojistik Uzmanı Kimdir ? Lojistik uzmanı, firmaların ihtiyaç du…
  • Kargo Operatörü Ne Yapar ?

    Kargo Operatörü Ne Yapar ? Kargo Operatörü Kimdir ? Kargo operatörü, kargo şirketlerinde ş…
Benzer Yazılar
Load More In Lojistik

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.