Eksenel-radyal olarak tanımlanan döner tabla rulmanları, radyal bir kılavuz rulmana vidayla monte edilmiş çift yönlü eksenel parçalardır. Kapasitesi, yüksek yük taşımaya uygundur. Döner tabla rulmanları, makinelerdeki ağır tablaların döndürülmesini sağlar. Bu nedenle üretilirken dikkat edilen en önemli nokta amacına uygun olmasıdır.

Döner Tabla Dişli Rulman

Makaralı rulman teknolojisinde en iyi ürün olarak bilinir. Bu makine elemanı kendisini birçok kez kanıtlamıştır. Döner tabla dişli rulman, yüksek yük taşıma kapasitesine sahiptir, pek çok uygulamaya uyar ve maliyeti oldukça düşüktür. Tasarımından dolayı eksenel, radyal ve eğimli moment yüklerini güvenli bir biçimde tek bir rulman karşılayabilir.

Döner tabla dişli rulman, her iki tarafından da yalıtılmıştır, yüksek kalitede bir gres ile yağlanır, yağlama deliklerinden ise tekrar yağlanır ve takılması oldukça basittir.

Bilyalı Döner Tabla Rulmanları

Hafif yükler için üretilen bu rulman, oldukça düşük bir gövde ağırlığına sahiptir. 4 farklı noktadan temaslı olan bilyalı döner tabla rulmanları kullanılan en ekonomik tiptir.

Ağırlıkları orta derece olan yükler için idealdir. Yapısı tek sıralıdır ve 4 farklı noktadan temaslıdır.

Orta ve ağır yükler için uygun olan bilyalı döner tabla rulmanları, 8 noktadan temaslı olmasıyla diğer rulman tiplerinden  farklıdır.

Döner Tabla Rulman Özellikleri

360 derece dönme hareketi kabiliyetine sahip olması istenilen otomasyon hatlarında ve makinelerde rulmanlı döner tabla tercih edilir. Anlık hareket hassasiyeti ve pozisyon konumlandırması yüksek olduğundan kullanılan rulmanlı döner tabla servo motorlar ile hareketlendirilir. Pratik çözüm sunduğu ve kullanıldığı alanları; dolum makineleri, montaj robot uygulamaları ve robotik uygulamalardır.

Döner Tabla Rulmanları Hangi Sektörlerde Kullanılır?

Döner tabla rulmanı Ankara, Eskişehir, Gebze, Bursa, Tekirdağ gibi sanayi bölgesinin gelişmiş olduğu şehirlerde ve yurt dışında üretilir. Döner tabla rulmanları hangi sektörlerde kullanılır, sorusu ise en çok merak edilen konulardan biridir.

Bu sektörler; sivil havacılık, talaşlı imalat tezgahları, denizcilik, otomotiv yan sanayi, gıda sanayi, raylı ulaşım araçları, otomotiv, otomasyon makine imalat endüstrisi, madencilik ve işletme, tekstil, demir çelik, beyaz eşya ve çimento sanayi sektörleri olarak sıralanabilir.

Döner Tabla Rulman Fiyatları

Akar Rulman gerekli tüm denetimlerden geçen, kaliteli rulman ürünlerini uygun fiyat politikasıyla tedarik etmektedir. Bu ürünlerle ilgili son yenilikleri ve teknolojik gelişmeleri yakından takip etmektedir. Döner tabla rulman fiyatları açısından bir araştırma içerisindeyseniz uygun fiyatlı ve kaliteli rulmanlar için Akar Rulman web sitesini ziyaret edebilirsiniz. Web sitesi üzerinden online alışveriş ile ihtiyacınız olan ürüne en kısa zamanda ve uygun fiyatlarla sahip olabilirsiniz. Aynı zamanda döner tabla rulmanı Ankara Akar Rulman ofisiyle irtibata geçebilir, gerekli bilgilendirmeleri alabilirsiniz.

Akar Rulman Kimdir?

Akar Rulman; kaliteli, kusursuz hizmet, geniş ürün yelpazesi, uluslararası teslimat hizmeti, hızlı, müşteri odaklı ve güvenilir çalışma politikaları ile sektördeki farklılıklarını ortaya koymaktadır. Firma, her zaman alternatif çözümler sunmakta, lider marka ürünlerini başarıyla müşterilerine ulaştırmakta ve çalışmalarına kesintisiz devam etmektedir.

Bu yazıyı beğendiniz mi ?

Yeni yazıları ilk siz okumak için abone olun!

Dilediğiniz zaman abonelikten ayrılabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here