Evde Ek İş Fırsatları

Türkiye’de herhangi bir işte çalışmayan, sadece ev işleri ile meşgul olan yaklaşık 7 milyon kadın vardır. Bu da küçük el işleri yaptıran bir çok firmanın ev hanımlarına iş vermesinin önünü açmıştır. Ayrıca ev hanımları da hem ev işlerini yaparak hem de bu gibi küçük işler yaparak ev ekonomisine katkıda bulunmaktadır. Peki kimler hangi ek işleri yapar ? Hangi firmalar evlere ek iş verir ?

Evlere İş Veren Firmalar Nasıl Bulunur ?

Evlere iş veren firmalar genellikle küçük sanayi sitelerinde veya mahalle aralarındaki dükkanlarda faaliyet gösterirler ve yakın çevrelerine iş verirler. Bunun nedeni verdikleri işleri kolayca takip edip dağıtım ve toplamasını yapabilmektir.

Eve ek iş veren firmaları bulmak için mahallenizde veya en yakın sanayi sitesinde bir gezinti yapmanız yeterli olabilir. Ayrıca ek iş yapan komşularınız arkadaşlarınızdan da yardım isteyebilirsiniz. sizi, ek iş yaptıkları firma ile tanıştırabilirler.

Evde Hangi İşler Yapılabilir ?

Evde yapılabilecek işlerin sınırı yoktur. Ancak kısa sürede tamamlanabilen, az el becerisi gerektiren ve satış değeri yüksek olan işler evde ek iş için en uygun işlerdir. Bu gibi işlere bir kaç örnek vermek gerekirse ;

Evde Nikah Şekeri Hazırlamak

Nikah şekeri hazırlamak son dönemde çok popüler bir iş haline gelmiştir. Hem ek iş olarak hem de kendi satış sistemini kurarak bu işi yapan çok sayıda kişi vardır. Nikah şekeri malzemeleri, firma tarafından temin edilip sizlere verilir. Her ürünün nasıl yapılacağı yazılı veya sözlü olarak tarif edildikten sonra istenen süre içerisinde ürünleri teslim etmeniz beklenir. Özel bir el becerisi gerektirmeyen bu işi herkes yapabilir.

evde nikah şekeri yapmak

Evde Kına Paketlemek

Kına da her düğün öncesi tıpkı nikah şekeri gibi mutlaka satın alınan bir düğün aksesuarıdır. Kına gecesinde dağıtmak için çok sayıda kına paketi hazırlanır. Aynı nikah şekerinde olduğu gibi firmalar kına ve paketleme malzemesini tedarik ederek sizden belli bir süre içinde paketlemenizi isterler. Bu da herkesin yapabileceği el becerisi gerektirmeyen bir iştir.

Evde Paketleme İşleri

Her türlü küçük eşya ve malzeme marketlerde paketler halinde satılmaktadır. Bu da her ürünün paketlenmesi anlamına gelir ki otomasyon sistemi olmayan firmalar için en az üretim kadar zor bir iştir. Bu nedenle firmalar ürünlerini evlere ek iş vererek paketlemeyi seçerler.

Firmanın ürünleri, firmanın kendi verdiği ambalajlara koyulup ağızları istenilen şekilde kapatılır.

Evde Tesbih Yapımı İşi

Evde tesbih yapmak, erkeklerin de keyif alarak yapabileceği bir ek iştir. Tesbih imalatı yapan firmalar sizlere boncuk, iplik, taş vb. tesbih malzemelerini temin ederek sizden tesbih dizmenizi isterler.

evde-taki-yapma-is-fikri

Bunların dışında evde yapılacak daha yüzlerce farklı ek iş olup çevrenizde, bulunduğunuz şehirde yapılan işleri inceleyerek sürekli gelir imkanı bulabilirsiniz.

Bu yazıyı beğendiyseniz lüften paylaşın, arkadaşlarınızı da bilgilendirin.

Bu yazıyı beğendiniz mi ?

Yeni yazıları ilk siz okumak için abone olun!

Dilediğiniz zaman abonelikten ayrılabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here