Başarılı bir üniversite eğitimi sonrası iş hayatına atılarak kariyer basamaklarında bir adım daha yükselmiş olursunuz. Ancak söz konusu iş dünyası olduğunda kişisel gelişim amaçlı eğitim ve sertifikaların önemi çok büyüktür.

Bununla beraber iş arama sürecinde özgeçmişinize ekleyebileceğiniz fazladan her eğitim ve sertifika, sizi diğer adaylar arasında bir kaç adım öne çıkarabilir. Ayrıca alacağınız eğitimler hem uzmanlığınızı hem de yöneticilik becerilerinizi arttırabilir.

Hangi Eğitimler Alınmalıdır?

İster uzmanlık eğitimleri veya kişisel gelişim eğitimleri olsun çok sayıda hatta neredeyse sonsuz farklı eğitim bulabilmek mümkündür. Elbette bu eğitimlerin tamamını tamamlamak hem zaman alacak hem de her şeyi az az bilmenize neden olacaktır.

Bunun yerine kariyerinize doğrudan etki edecek sertifika programları tercih edilmelidir. Bu sertifika programları sınıf eğitimi şeklinde olabildiği gibi online olarak da sıklıkla düzenlenebilir.

Finans, İnsan Kaynakları, Satış & Pazarlama, Yönetim, Liderlik gibi kişisel ve uzmanlık eğitimleri yanında şirketlerin ihtiyaçları doğrultusunda düzenlenen gelişim danışmanlığı ve kurumsal eğitimler de mevcuttur.

Eğitimlere ek olarak sık sık sektörlere özel düzenlenen iş dünyası zirveleri de kariyer gelişimim açısında önemlidir.

Online Mı Sınıf Eğitimi Mi?

Kariyerimize olumlu etki edeceğinizi düşündüğünüz onlarca eğitim olabilir. Peki çevrimiçi yani online eğitimler mi daha etkili yoksa sınıf eğitimleri mi? Bu soru elbette tek doğru cevabı olan bir soru değil. Online eğitimler ile sınıf eğitimlerinin birbirine göre farklı avantajlı yönleri var.

Online eğitimler, günlük işlerin arasında birkaç saat vakit ayırarak veya yolda, evde katılabileceğiniz eğitimlerdir. Bu açıdan bakınca daha kolay erişim ve basitlik sağlarlar.

Ancak odaklanma ve etkileşimin önemli olduğu konularda sınıf eğitimlerinin daha etkili olduğu söylenebilir.

Görüldüğü gibi eğitim konusu ve içeriğine göre eğitim tipini belirlemek en doğrusudur.

Bu yazıyı beğendiniz mi ?

Yeni yazıları ilk siz okumak için abone olun!

Dilediğiniz zaman abonelikten ayrılabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here