Küçük Dükkanda Yapılacak İşler

İçinde girişimcilik olan herkesin mutlaka kendi işini kurma hayali vardır. Ancak çoğu zaman dükkan, mağaza masrafları asıl işe yapılacak yatırımı geçer. Bu nedenle bir çok girişim daha başlamadan biter. Az sermayesi olan ancak kendi işini yapmak isteyenler de düşük dükkan veya mağaza maliyetleriyle iş kurabilirler.

Neden Küçük Dükkanda İş Yapmalıyım ?

İşlek caddelerde veya meydanlardaki dükkanların kiraları her şehirde ortalamanın çok üzerindedir. Ayrıca bu dükkanlar için genelde 1 yıllık peşin kira ve bir kaç kira tutarında depozito istenir.

Tüm bunların yanında iş yapmayı düşündüğünüz dükkan geniş ise yüksek kira ödemeniz gerekir. Kira ile beraber ödenen stopaj ve işyeri metrekaresi üzerinden alınan işyeri açma harcı da aynı oranda fazla olacaktır.

Ayrıca büyük bir dükkanın veya mağazanın boya, temizlik, tadilat, ısınma, soğutma ve aydınlatma giderleri de fazla olacaktır

İşte tüm bu masrafları azaltmak için yapacağınız işi daha küçük dükkanlarda yapmanın yolunu bulmalı veya küçük bir dükkanda yapılacak iş ortaya çıkarmalısınız.

Tavsiye Yazı : İş Kuracaklar İçin Vergi Rehberi

Küçük Dükkanda Hangi İşler Yapılır ?

Takı, Aksesuar, Hediyelik Eşya Satışı Yapmak

Takı ve aksesuarlar özellikle kadınlar arasında neredeyse günlük tüketilen gıda maddeleri kadar satın alınan ürünlerdir. Bir çoğunun maliyeti son derece düşük olması nedeniyle çok ucuza satılabilir ve buna rağmen iyi oranda kâr edilebilir.

Depolama açısından da özek şartlar istemeyen bu tür ürünleri toptan alıp güzel bir sunum ile satış yapabilirsiniz.

Meyve Suyu Barı Açmak

Meyve suyu her zaman sevilen bir içecek olmuştur. Özellikle ferahlatıcı ve vitamin deposu olması nedeniyle çok tüketilir ancak yapımı da biraz zordur.

Sokakta ayak üstü meyve suyu satmak hem zahmetsiz hem de hızlı tüketimin sevildiği bu çağda güzel bir iştir.

İşlek bir sokakta küçük bir dükkanda bu iş yapılabilir. Tek yapmanız gereken gerekli izinleri almak ve taze meyveleri sıkıp satmak olacaktır.

Reklam Ajansı Açmak

Büyük çapta reklam ve tanıtım işlerinin yanında küçük işletmelerin de tanıtım, reklam ve promosyon ihtiyaçları vardır. Bu gibi ihtiyaçlar için bir çok firma kendisine en yakın reklamcı ile çalışmayı tercih eder. Biraz tasarım bilgisi ile küçük bir dükkanda kartvizit, broşür, ilan tasarlayabilir, bunları matbaada toptan olarak bastırıp satışını yapabilirsiniz.

Ayrıca müşterilerinize web siteleri hazırlayıp internet ve sosyal medya işlerini de yürütebilirsiniz.

Büfe Açmak

Küçük bir büfede günlük tüketim malzemeleri satarak ciddi gelir elde edebilirsiniz. Özellikle yaz aylarında su veya kışın sıcak içecekler ciddi kâr getirebilen maddelerdir. Bunların yanında bisküvi, çikolata, soğuk yiyecekler, sakız vb. aklınıza gelen her türlü şeyi satabilirsiniz.

Burada dikkat etmeniz gereken tek şey büfe açacağınız yerin işlek bir konumda olmasıdır.

Tavsiye Yazı: Az Sermayeli İşler

Bu yazıyı beğendiyseniz paylaşın, arkadaşlarınızı da bilgilendirin.

Bu yazıyı beğendiniz mi ?

Yeni yazıları ilk siz okumak için abone olun!

Dilediğiniz zaman abonelikten ayrılabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here