Mesleki Terapist Ne Yapar ?

Mesleki Terapist Kimdir ?

Mesleki Terapist, hastalanan ve yaralanan çalışanın işe uyum sürecini hızlandırmaya yardım ederler.

Nasıl Mesleki Terapist Olunur ?

Mesleki terapist olmak için meslek liselerinin sağlıkla ilgili hemşirelik bölümü, laboratuvar, sağlık memurluğu bölümü, veteriner laboratuvar, yaşlı hizmetleri bölümü, ebelik gibi bölümlerinden mezun olmak ve üniversitelerin iş ve uğraşı terapisi önlisans programına geçiş yaparak mezun olmak gerekir.

Mesleki terapist olmak için temizliğe önem vermek, sakin ve sabırlı olmak, empati kurabilmek, yardım etmeyi ve işbirliğini sevmek ve en önemlisi, fizik, biyoloji ve psikolojiye ilgi duymak şarttır.

Mesleki Terapist Ne İş Yapar?

Mesleki terapistlik, yardımcı profesyonel meslek gruplarındandır.

Mesleki terapist ya da diğer adı iş ve uğraşı terapisti, insanların sağlıklı bireyler olması için, hastalıklara yakalanmaması adına her türlü hastalıktan korunması, önlenmesi için çalışan, hastalarına sağlık aktivitesi yaptırmaya çalışan, hastalarının çevresi ile uyumunu geliştirmek, çalışma verimliliğini artırmak, aynı zamanda hastasının yaşam kalitesini en üst düzeye çıkarmayı hedefleyen önemli bir sağlık personelidir.

Mesleki Terapist Ne Kadar Maaş Alır?

Mesleki terapistler insanların olduğu kadar şirketlerin de faydalandığı kişilerdir. bir iş yerinde çalışanların sağlıklı olması doğrudan iş verimliliğini arttırdığı için mesleki terapist maaşı bir çok firma için masraf değil tasarruf yöntemidir.

Mesleki terapist olarak çalışan bir kişi ayda 2000 tl ile 5000 tl arasında ücret alabilir.

Mesleki Terapist İş İmkanları

Mesleki terapist olarak çalışan bir kişi özel sektöre bağlı hastanelerde çalışabileceği gibi devlet hastanelerinde de görev alabilmektedir. Ayrıca spor kulüplerinde, yaşlı bakım merkezlerinde de iş bulma imkanına sahiptirler.

Bunun yanında özel sektör firmaları, mesleki terapistlerde özel hizmet alabilir ve çalışanlarının hastalıklara yakalanmalarını önleyebilirler.

Bu yazıyı beğendiniz mi ?

Yeni yazıları ilk siz okumak için abone olun!

Dilediğiniz zaman abonelikten ayrılabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here