SEO analizi nasıl yapılır sorusuna bulacağınız yanıt, web sitenizin arama trafiğini artırmanızda son derece etkili olacaktır. Aynı zamanda sitenizin daha başarılı olmasını sağlayan bu analizle, marka bilinirliğini artıracak ve hedef kitlenize daha kolay yoldan ulaşmanıza da katkıda bulunacaktır. Bu gibi avantajları elde edebilmek için sitenizin SEO kurallarına uygun olup olmadığını ve gerekli SEO ayarlarının yapılıp yapılmadığını kontrol etmek için, SEO analizleri ücretsiz olarak gerçekleştirilir.

Kısa süre içerisinde uzman ekip tarafından yapılan bu analiz sonuçlarına göre, sitenizin gelir ve satış hedeflerinize daha hızlı şekilde ulaşmasını sağlayabilirsiniz. Burada önemli olan nokta, analiz evresinde hangi aşamaların tamamlanması gerektiği hakkında bilgi edinmenizdir. Böylece, yaptıracağınız ayrıntılı SEO analizi sizin için daha verimli hale gelecektir.

SEO Analizi Nasıl Yapılır? 

SEO analiz sitesi aracılığıyla yaptıracağınız analiz çeşitli aşamalardan meydana gelir. Bunun için ilk olarak kendinize bir web sitesi kurmalısınız. Kurulum için özel olarak hazırlanan paketlerden yardım alabilir, profesyonel destek isteyebilirsiniz. Daha sonra sitenizin sadece bir sürümünün göz atılabilir olduğunu ve ana sayfa SEO’yu manuel olarak kontrol etmelisiniz. Kontrol aşamasında alt başlıkların doğru kullanılıp kullanılmadığı, H1 etiketinin bir örneğinin olup olmadığı, sayfanızın iyi hazırlanmış bir başlık içerip içermediği gibi detaylara göz atabilirsiniz. Buna ek olarak içeriklerinizin özgün olup olmadığını mutlaka incelemelisiniz. Bildiğiniz üzere özgünlük, ayrıntılı SEO analizi için olmazsa olmazlar arasında yer alır. Tamamen özgün içerikler, her zaman sitenizin değerini artıracaktır.

SEO analiz sitesi tarafından ayrıntılı SEO analizleri yapılırken; 

  • Web crawl raporu analiz edilmeli, 
  • Google’da bazı testler yapılmalı, 
  • Google Search Console’dan gelen veriler toplanmalı, 
  • Arama trafiğinin durumu kontrol edilmeli ve grafik eğrileri analiz edilmelidir. Bu gibi detaylara dikkat etmeniz her zaman sitenizin yararına olacaktır.

SEO Analizi Ücretsiz Yapılabilir mi?

SEO analizi ücretsiz yapılmakta olup, bu analiz neticesinde size detaylı bir rapor hazırlanır. Sitenizin genel durumu incelenerek nelerin olması ya da olmaması gerektiği ile ilgili bilgi toplanır. Manuel tarama ile yapılan bu analizler, siteniz için her zaman daha verimli olacaktır. Bu analiz olanağından yararlanabilmek için güvenilir, bu alanda uzman ve profesyonel olan firmayı tercih etmelisiniz. Bu noktada SEM SEO her zaman sizin için en doğru seçim olacaktır. SEO analizleri ücretsiz olarak sunulur ve profesyonel çalışmaları ile ilgili merak ettiğiniz her sorunun yanıtına SEM SEO ile ulaşabilirsiniz. SEM SEO bünyesinde bu işte yeterli deneyime ve bilgiye sahip ekip görev almaktadır. Bu ekiple ortaklaşa çalışıp, markanızı emin adımlarla büyütebilirsiniz.

Bu yazıyı beğendiniz mi ?

Yeni yazıları ilk siz okumak için abone olun!

Dilediğiniz zaman abonelikten ayrılabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here